computer85
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نوشتن بر روی cd

2 مشترك

نوشتن بر روی cd Empty نوشتن بر روی cd

پست  Zamanian الإثنين 8 ديسمبر 2008 - 17:42

سلام
در زمینه ی کامپیوتر یک اتفاق جالب برای من افتاده که دلیلش رو هم نمیدونم ، اگر کسی علت این اتفاق را میدونه لطف کنه پاسخ بده:
من یک cd داشتم که اطلاعاتش رو توسط nero پاک کردم لازم میدونم که بگم cd من rewritable نبود. وقتی شما یک dataرو از روی یک cd با این مشخصات پاک کنید فضایی که به data اختصاص داده شده باشد برنمیگردد و فقط data شما دیده نمیشود. به هر حال من روی این cd dataهای دیگری رو هم ذخیره کردم (حتی با Windows این cd رو write میکردم!) اما وقتی حجم cd تقریبا در حال اتمام بود ،من data روی آن ریختم و پس از اتمام کار وقتی cd رو دوباره در دستگاه گذاشتم متوجه شدم dataهای من هیچ کدام وجود ندارند و فقط data که اولین بار روی cd ریختم وجود دارد(همون که پاکش کرده بودم!)
در حال حاضر در بعضی مواقع وقیcd رو میذارم سی دی محتوی dataاولیه است و در بعضی مواقع dataهایی است که پس از پاک کردن data اولیه روی cd ، نوشته شده است!
جالب اینجاست که هر دو با هم نشان داده نمیشوند!!!
Zamanian
Zamanian

تعداد پستها : 60

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نوشتن بر روی cd Empty ؟/؟

پست  david2007 الإثنين 8 ديسمبر 2008 - 18:28

با سلام
جالب بود
در nero میتوان بر روی Cd هایی که قبلا data بر روی آن رایت کرده ایم چنین عملی را انجام داد یعنی اطلاعات را پاک کرد وسپس اطلاعات نویی نوشت . در نظر داشته باشیم که این اطلاعات که ما آن ها را پاک کردیم تا در سی دی جید نمایش داده نشوند تا آخر عمر سی دی بر روی آن وجود دارند .
برای اینکه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید نرم افزار چالبی وجود دارد که حتی بر روی سی دی های سوخته نیز کار میکند . این نرم افزا iso Buster نام دارد .حتما ازش استفاده کنید . این برنامه قابلیت های فراوانی دارد .

اما در مورد اینکه هم دانشگاهی زمانیان فرمودند که گاهی اوقات اطلاعات جدید در کامپیوتر نشان داده میشود و گاهی اوقات اطلاعات قدیم ولی هر دو هیچ وقت هرگر با هم نشان داده نمی شوند (<<این جمله من همش جنبه منقی داشت )
این ممکن است به این دلیل اتفاق افتاده باشد که مثلا دیتای اول را با nero 5 و دیتا بعدی را nero 6 بر روی سی دی ریخته باشیم .
یا اینکه ابزار رایت ما در هنگام ذخیره سازی مجدد تغییر پیدا کرده باشد .

حال این نشان دادن فایل های قدیم و جدید به احتمال زیاد فقط در ویندوز اتفاق می افته (درست است ؟ )
اگر این اتفاق در ویندوز شما افتاد شما دوباره سی دی رو با نرم افزاری که آخرین بار با اون روش رایت کردید چک کنید و ممنون میشم اگه تونستید اعلام کنید که چه اتفاقی افتاد ( در نرم افزار هم این اطلاعت قدیمی نشان داده شد یا خیر ) ؟

جالب بود .. خسته نباشید ...عیدتون مبارک
یاعلی

david2007

تعداد پستها : 126

http://haminazdki.blogfa.com

نوشتن بر روی cd Empty /?/

پست  david2007 الإثنين 8 ديسمبر 2008 - 18:36

با سلام مجدد
این لینک دانلود برنامه ایی که در بالا گفته شد
http://www.p30download.com/archives/cd_dvd/cd_tools/download_isobuster_pro_full_patch/

david2007

نوشتن بر روی cd Empty رد: نوشتن بر روی cd

پست  Zamanian الجمعة 12 ديسمبر 2008 - 8:06

david2007 نوشته است:با سلام
جالب بود
در nero میتوان بر روی Cd هایی که قبلا data بر روی آن رایت کرده ایم چنین عملی را انجام داد یعنی اطلاعات را پاک کرد وسپس اطلاعات نویی نوشت . در نظر داشته باشیم که این اطلاعات که ما آن ها را پاک کردیم تا در سی دی جید نمایش داده نشوند تا آخر عمر سی دی بر روی آن وجود دارند .
برای اینکه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید نرم افزار چالبی وجود دارد که حتی بر روی سی دی های سوخته نیز کار میکند . این نرم افزا iso Buster نام دارد .حتما ازش استفاده کنید . این برنامه قابلیت های فراوانی دارد .

اما در مورد اینکه هم دانشگاهی زمانیان فرمودند که گاهی اوقات اطلاعات جدید در کامپیوتر نشان داده میشود و گاهی اوقات اطلاعات قدیم ولی هر دو هیچ وقت هرگر با هم نشان داده نمی شوند (<<این جمله من همش جنبه منقی داشت )
این ممکن است به این دلیل اتفاق افتاده باشد که مثلا دیتای اول را با nero 5 و دیتا بعدی را nero 6 بر روی سی دی ریخته باشیم .
یا اینکه ابزار رایت ما در هنگام ذخیره سازی مجدد تغییر پیدا کرده باشد .

حال این نشان دادن فایل های قدیم و جدید به احتمال زیاد فقط در ویندوز اتفاق می افته (درست است ؟ )
اگر این اتفاق در ویندوز شما افتاد شما دوباره سی دی رو با نرم افزاری که آخرین بار با اون روش رایت کردید چک کنید و ممنون میشم اگه تونستید اعلام کنید که چه اتفاقی افتاد ( در نرم افزار هم این اطلاعت قدیمی نشان داده شد یا خیر ) ؟

جالب بود .. خسته نباشید ...عیدتون مبارک
یاعلی

سلام
منظورتون از اینکه این اتفاق فقط در ویندوز می افتد چیست؟؟؟؟؟؟؟
اما در مورد اینکه cd رو با نرم افزاری که آخرین بار رایت کردم چک کنم؛ اگه منظورتون اینه که آیا محتویات cd در nero نشون داده میشه یا نه؟ باید بگم که نه. چیزی در nero نمیبینم ولی میتونم write کنم. جالب اینجاست که write جدید بر روی سایر داده ها تغییری ایجاد نمیکند!

ممنون از اطلاعاتتون
Zamanian
Zamanian

نوشتن بر روی cd Empty ?/?

پست  david2007 الجمعة 12 ديسمبر 2008 - 12:33

تا صورت و پیوند جهان بود علی بود تا نقش زمین بود و زمان بود،علی بود
مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد آدم چو یکی قبله و معبود ، علی بود

با سلام و عرض خسته نباشید به دوستان
عید هاتون مبارک

انشالله این عید و عید دیگر رو به خوبی گزرونده و بگزرونید
...

اینکه گفتم فقط در ویندوز :

مثلا هنگامی که دیتای قدیم روی سی دی شما نمایش داده می شود حتما در ویندوز سی دی را باز کرده اید. حال بروید به برنامه ایی مانند nero یا برنامه رایت دیگری و ببینید که چنین اتفاقی هم آنجا می افتد یا خیر یعنی اینکه آیا در nero هم اطلاعات قدیمی نمایش داده می شود ؟
یک نکته ایی دیگر هم وجود دارد . نرم افزاری که ویندوز برای رایت کردن بر روی سی دی استفاده می کند شاید به گونه ایی دیگر ته سی دی را می بندد یا باز می گذارد و برنامه ایی همچن nero به گونه ایی دیگر . س(شاید اینگونه باشد . چون بعضی از مواقع که آخر سی دی را برای افزایش اطلاعا ت باز میگزاریم نمی توانیم از برنامه ایی که ویندوز در اختیار ما قرار می دهد استفاده کنیم )

ممنون از توجهتون
یا علی
خدا نگهدار

david2007

پست  Zamanian السبت 13 ديسمبر 2008 - 6:20

سلام
همانطور که قبلا گفتم در nero هیچ کدام از اطلاعات (نه قدیمی و نه جدید) نشان داده نمیشوند.
اما در نرم افزاری که شما معرفی کردید هر دو قسمت دیده میشوند.البته این نرم افزار هربار که اطلاعات جدید به cd اضافه شده را یک قسمت در نظر گرفته است که هر قسمت یک track دارد ولی قسمت آخر 3 track دارد.البته فکر نمیکنم منظور از track همان شیارهای cd باشد.شاید اطلاعات مربوط به اینکه کدام بخش از cd حذف شده روی شیارهای انتهایی نگهداری میشود و چون روی این شیارها اطلاعات ذخیره شده نمیتواند تشخیص دهد کدام قسمت پاک شده(چون قبل از اینکه cd هنز کاملا پر نشده بود این مشکل وجود نداشت!)

نرم افزار خیلی جالبی بود ولی با وجود این cdهای خشدار را نتوانست بازیابی کند.
در ضمن این نرم افزار sectorهای در cd را نشان میدهد.من که بالاخره متوجه نشدم تعداد سکتورها درشیارها برابر است یا نه؟؟؟؟
Zamanian
Zamanian

پست  david2007 السبت 13 ديسمبر 2008 - 10:49

با سلام مجدد
اصولا چون دانشگاه ما دانشگاه سطح بالایی میباشد چنین اتفاقاتی هم اتفاق می افتد . یعنی استاد کام یه چیز بگوید و استاد کام دیگری یک چیز دیگه .
ولی در کل شاید هر دو راست بگویند الله اعلم .
ولی سکتور ها در شیار ها تعداد یکسانی ندارند .( از یک منبع موثق )
برنامه iso buster هم برنامه خیلی خوبی میباشد . البته من هنوز منظور شما از این جمله رو متوجه نشدم واظح تر اگر میشه :
شاید اطلاعات مربوط به اینکه کدام بخش از cd حذف شده روی شیارهای انتهایی نگهداری میشود و چون روی این شیارها اطلاعات ذخیره شده نمیتواند تشخیص دهد کدام قسمت پاک شده(چون قبل از اینکه cd هنز کاملا پر نشده بود این مشکل وجود نداشت!)

آخه هیچ داده ایی به هیچ نحوی از روی سی دی به غیر از ضربه خوردن از بین نمیره .
برای سcd های خش دار هم کار میکنه بستگی داره شما چگونه ازش استفاده کنید . ابتدا از clone cd از سی دی image بگیرید و این نرم افزار رو روی آن image اجرا نمایید . کلون در این مواقع برای سی دی های خش داره بهتر عمل میکند .
البته یک مزینت خیلی خوبی که iso buster داره این است که اگر وسط رایت کردن برق شما برود یا یک از دوستان مرحمت بفرمایند برای اذیت کردن دکمه ریست کام را بفشارند و در نهایت آدم و عالم دست به دست هم بدهند که سی دی شما را وسط رایت کردن بسوزانند این برنامه می تواند قسمت های رایت شده را که در ویندوز نمیتوانید بر روی آن سی دی سوخته مشاهده بفرمایید را به نمایش بگذارد .
امیدوارم از این نرم افزار لذت کافی رو برده باشید .
به امید دیدار مجدد
یا علی
خدا نگهدار

david2007

بازگشت به بالاي صفحه