computer85
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

پرسش 3

3 مشترك

پرسش 3 Empty پرسش 3

پست  Movahedi الإثنين 9 مارس 2009 - 16:43

سلام
گفتم با اجازه يه كم از حالت سخت افزاري و مد عملي خارج شيم و بريم به سمت نرم افزار، از اون جايي كه من درس طراحي الگوريتم رو خيلي دوست دارم Shocked مي خوام يه سؤال الگوريتمي بگم ، پس بشتابيد كه سؤال سخت نيست
خوب سؤال اينه:
پرسش 3: دو منبع سوخت با شماره هاي 1 و 2 رو در نظر بگيريد كه ظرفيت هر كدام 20 ليتر است. سه مصرف كننده با شماره هاي 1 و 2 و 3 به ترتيب با مقدار مصرف 12 و 12 و 16 ليتر سوخت داريم . هزينه انتقال هر واحد سوخت از منبع i به مصرف كننده j به صورت Mi,j در زير آمده است. خوب شما بايد بگيد اولا حداقل هزينه انتقال سوخت،براي اينكه هر مصرف كننده به اندازه نياز خود،سوخت دريافت كنه چقدر است؟ بعدشم بايد بگيد از چه الگوريتمي براي حل اون استفاده كرديد (منظورم از همون انواعيه كه خونديم، راستي چيا بودن؟؟!!تقسيم و غلبه و...) لازم به ذكره كه جواب تنها كافي نيست و راه حل مهمه.
M1,1=10 M1,2=1 M1,3=3 M2,1=6 M2,2=6 M2,3=9
اين نكته رو هم در انتها متذكر بشم كه من جواب و نوع الگوريتم رو مي دونم اما راه حلش يه نكته داره كه درست متوجه نشدم،براي همين از دوستان مي خوام در رد يا تاييد جواب ها من رو همراهي كنن.اگه بتونيد يه راه حلي ارائه بديد كه بي ربط به اونچه خونديم نباشه خيلي خوبه
متشكرم
Movahedi
Movahedi

تعداد پستها : 31

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پرسش 3 Empty رد: پرسش 3

پست  Zamanian الثلاثاء 10 مارس 2009 - 6:56

سلام
البته اجاره ما هم دست شماست!!خیلی خوبه که سوالها متنوع باشه.
اما جواب سوال : من از روش حریصانه حلش کردم و جواب شد 172 .در ضمن برای حلم اثبات درستی ندارم! و از 2 راه حریصانه متفاوت هم برای حلم دارم.
حالا اگه جواب درسته روشم رو بگم!! میبینید من هم بد عادت شدم : Very Happy Very Happy Laughing Laughing Wink
Zamanian
Zamanian

تعداد پستها : 60

پرسش 3 Empty ////

پست  david2007 الثلاثاء 10 مارس 2009 - 10:50

با سلام ..
ممنون که سوال گذاشتید .
چون گفته بودیم دیگه تو اون تاپیک کار نمیکنیم گفتیم بیام اینجارو هم بهم بزنیم Very Happy
من فکر میکنم جواب بشه 120 (شاید ) راه حل همون راحل حریصانه است دیگه (شاید ) .اما به نظر من خیلی راه حل قشنگ تری از حریصانه هم باید برای این مسله وجود داشته باشه .
172 خیلی زیاده هر جور حساب کردم بهش نرسیدم ..یه بار از 172 مسله رو حل کردم یه بار از 0 مسله رو حل کردم نه به صفر رسیدم نه به 172 !!
..
یاعلی .
خدا نگهدار .
یه سوال کوچولو Rolling Eyes
میگن یه روزی یه نردبونی ساخته شد یه جایی ..اونجور که دیده می شد: پله اولش از طلا بود . پله دومش از طلا بود ..پله سومش از طلا بود .. پله چهارمش از طلا بود . پله پنجمش از طلا بود . همینجوری پله هاش از طلا بود .. آخر نردبون هم معلوم نبود..اما از یه جایی همش مه بود .. می گفتند می رسه به آسمون ها . اما هر کسی میرفت دیگه بر نمی گشت . اما یه نفر خودش رو از پله پنجاهم انداخت معلوم نبود چجوری زنده بود ولی گفت : اولش خوب بودا . همه رفتیم بالا . تا پله ی ..ام . اما بعد از اون پله ، یه اتفاقاتی می افتاد . اونجور که من دیدم پله زیر پای نفر بالایی من تبدیل شد به یک چاقو که پای اون فرد رو قطع کرد . وقتی داشت می افتاد پایین ،به پله های دیگه هم برخورد میکرد ولی نمیدونم چرا اون ها هم تبدیل شد به چاقو دیگه خلاصه یزره که اومد پایین تیکه تیکه شده بود مثه دوده ! منم ترسیده و خودم رو پرت کردم"اما آخرش هم زنده نموند تا بیشتر توضیح بده . حالا اون نردبون چی بود ؟

david2007

تعداد پستها : 126

http://haminazdki.blogfa.com

پرسش 3 Empty راه حل چيست؟

پست  Movahedi الثلاثاء 10 مارس 2009 - 13:40

سلام
اول تشكر كنم از دوستان خوبم كه سعي كردن اين مسئله رو حل كنن.
خدمت آقاي شعبان پورعرض كنم متاسفانه 120 جواب درستي نيست No ، اگه راه حلشون رو ارائه مي دادند مي فهميديم كجا رو اشتباه كردن، در هر حال اون سؤال كوچولوشون هم يه كم سنگين بود، من كه نفهميدم جواب چيه،(بيشتر به داستان هاي جنايي-تخيلاتي شبيه بود!!!) حالا اينم مي تونه به عنوان پرسش 4 مطرح بشه Very Happy
اما در مورد جواب خانم زمانيان بايد بگم آفرين، جواب كه كاملا درست بود Smile ، 172 حداقل هزينه براي انتقال سوخته، ولي همون طور كه گفتم راه حل براي من مهمه، چون من خودم اين سؤال رو از راهي حل كردم كه هيچ ارتباطي با الگوريتم حريصانه نداشت، البته يه راه حل هم وجود داره كه نفهميدم از كجا آورده Embarassed
در هر صورت خوشحال مي شم راه حل هاي شما رو بدونم، بي شك درست هستن، اما همون طور كه قبلا هم اشاره كردم چون من راه حل رو نمي دونم براي رد يا تاييد راه هاي شما فقط مي تونم نظر خودم رو بدم.
راستي اينكه بقيه جواب رو بعدا مي ذاريد اشكالي نداره فقط بي زحمت لينك نباشه و copy/paste كنيد چون در غير اين صورت بايد جايزتون رو از سايت google بگيريد Laughing Laughing
موفق باشيد
Movahedi
Movahedi

پرسش 3 Empty //

پست  david2007 الثلاثاء 10 مارس 2009 - 17:19

با سلام
الان که یه بار دیگه دو دو تا کردم شد 1-173

(0->0) 0*0 12,12,16 --20,20
(2->1) 12*6 0,12,16 --20,8
(1->2) 4*1 0,3,16 --16,8
(2->2) 8*6 0,0,16 --16,1
(1->3) 16*3 0,0,6 --0,0

72+4+48+48
=173-1

جواب دفعه پیش هم رو تکذیب نمیکنم یزره که بهتر دیدم دیدم اعداد رو از پیچ اشتباهی خوندم Question Very Happy Very Happy Very Happy
من یه جدول درست کردم براش که خیلی بزرگ شد!!!!(فکر نمیکنم اسمشو بشه گذاشت جدول )
البته از راه حل حریصانه هم میشه اینو حل کرد ولی فکر میکنم (یعنی خودمم رفتم خیلی بزرگ شد ) زیاد خوب نبود .
بهر حال جواب هم دانشگاهیمون درست بود ( تایید میکنیم ! ) Smile

اون سوال کوچبک هم جواب ساده ایی داره ...!
امیدواریم موفق باشید .

یاعلی
خدا نگهدار .

david2007

پست  Zamanian الأربعاء 11 مارس 2009 - 14:21

سلام
لطفا جایزه من رو بدید!!!!!!!!!! دیگه صبرم تمام شده!!!!!!!!!
و اما جواب:اول بهتون اطمینان میدم که این جواب کاملا زاییده تفکر خودمه و به هیچ وجه copy/past نشده!!
من برای این که این مسئله رو حل کنم 1 گراف کشیدم:نمیدونم چه جوری باید اینجا گراف بکشم؟!!
ولی حالا به جایش اینجا یک جدول میکشم:
3 2 1 مصرف کننده ها/       منابع
3 1 10                       1                     
9 6 6                         2 
دیگه بهتر از این نمیتونستم بکشم!
برای حل ابتدا متوسط هزینه برای هر مصرف کننده را حساب میکنیم یعنی اگر مصرف کننده ای بخواهد به طور متوسط از هر دو منبع ،1 لیتر سوخت دریافت کند چه هزینه ای باید بپردازد؟ این هزینه به ترتیب برای مصرف کنندگان 1و2و3 عبارتند از: 8 و 5.5 و 6 پس واضح است که مصرف کننده 1 نباید از هر دو منبع استفاده کند همین قضیه برای مصرف کننده 3 هم درست است پس منبع 2 ، 12 لیترش را به مصرف کننده 1 میدهد و منبع 1 ،16 لیترش را به مصرف کننده 3.تا اینجا هزینه انتقال برابر است با : 48=3*16 و 72=6*12 که میشود 120
حالا منبع 1 ، 4 لیتر و منبع 2 ، 8 لیتر سوخت دارد که باید آنرا به مصرف کننده 2 بدهد پس هزینه انتقال برای آن برابر است با: 52=4+6*8
پس جواب کل میشود: 172=52+120

امیدوارم راه حل درست باشد
1 سوال هم درباره جواب آقای شعبان پور داشتم: از چه روشی حل کردید؟ برنامه نویسی پویا؟
Zamanian
Zamanian

پرسش 3 Empty //

پست  david2007 الأربعاء 11 مارس 2009 - 14:52

با سلام . نمیدونم چجوری حل شد . پویا حل میشه چون من یه جدول براش کشیدم . البته پویا و حریصانه با هم بود .
جواب شما قشنگ بود ولی اگر میشه یه عکس از گرافتون تهیه کنید و لینکش رو بزارید تا دوستان بهتر متوجه بشوند .
در ضمن جواب دادن به سوال جایزه داره ولی روش حلش هم بود Very Happy چون من پویا حل کردم و آزمندانه بهش نگاه نمودم فکر میکنم جایزه مال من است. حالا اگر کسی مشکلی داره بگه Evil or Very Mad
حالا جایزه چی هست. ؟
یاعلی

خدا نگهدار .

david2007

پست  Movahedi الخميس 12 مارس 2009 - 5:12

سلام
با توجه به درخواست هاي مكرر دوستان مبني بر تنوع در نوع جايزه تصميم بر اين شده كه ايندفعه جايزه معنوي باشه، خوب اين دو دوستمون رو كه سعي زيادي در حل سؤال داشتن رو تشويق مي كنيم cheers و براي هر دو آرزوي موفقيت داريم(عجب جايزه بزرگي!!!)
اما از شوخي گذشته به نظر من جايزه به هيچ كدومتون تعلق نمي گيره، صبر كنيد عرض مي كنم:
اجازه بديد از راه حل خانم زمانيان شروع كنيم كه خيلي قشنگ توضيح دادن، بايد بگم حساب كردن ميانگين براي اين سؤال نمي تونه راه حل درستي باشه، اگه از اين راه به جواب رسيدين مي تونم بگم اتفاقي بوده، اون طور كه من برداشت كردم شما ابتدا ميانگين رو براي هر مصرف كننده حساب كرديد و بعد مصرف كننده اي كه متوسط هزينه اش از بقيه بيشتره رو بهش 1 منبع اختصاص دادين و به همين ترتيب مصرف كننده اي كه ميانگينش كمتره از هر دو منبع استفاده كرده، خوب مي تونم بگم اين روش همه جا جواب نمي ده چون اگر مصرف كننده اي هزينه ي انتقالش براي هر دو منبع بالا باشه و ميانگينش هم بالا باشه بايد از يك منبع استفاده كنه و اين غلطه. اگه منظورم رو بد مي رسونم با يك مثال توضيح مي دم:سؤال من رو به اين شكل تغيير بدين كه هزينه انتقال از منبع 1 به مصرف كننده 3 برابر با 6 باشه يعني M1,3=6 در اين صورت ميانگين براي مصرف كننده هاي 1و2و3 به ترتيب 8 و 3.5 و 7.5 خواهد شد يعني ابتدا مصرف كننده 1 از منبع 2 تغذيه خواهد شد(12*6) و بعد مصرف كننده 3 از منبع 1 (16*6) و در انتها مصرف كننده 2 (6*8+1*4) و حداقل هزينه 220 خواهد شد ولي بايد بگم از روش من حداقل هزينه 204 مي شه!
اما راه حل آقاي شعبان پور رو راستش متوجه نشدم Embarassed توي اين سؤال مهم ترتيب استفاده ي مصرف كننده ها از منابعه كه ايشون هيچ توضيحي در اين باره ندادن، پس يه كم بي انصافيه كه دنبال جايزه بود!!
در ضمن روش حل حريصانه است، نمي دونم پويا هم مي شه؟!
Movahedi
Movahedi

پست  Zamanian الخميس 12 مارس 2009 - 6:02

سلام
درسته خانم موحدی حرفشون کاملا درسته 
از آنجایی که به نظر من باید رابطه ای بین هزینه انتقال سوخت دو منبع وجود داشته باشه پس 1 راه حل دیگر برای آن پیشنهاد میکنم
به نظر من باید مصرف کننده ای از دو منبع استفاده کنه که تفاوت چندانی بین قیمت سوخت از 2 منبع نداشته باشه پس بهتر است که به جای میانگین اختلاف هزینه 2 منبع محاسبه شود.درسته؟
و با این حساب برای مثالی که زدید اختلاف هزینه برای مصرف کنندگان برابر میشه با 4 و5 و 3 . و به این ترتیب اول اون مصرف کننده ای که تفاوت قیمت آن زیاد است (یعنی 5) باید از 1 منبع استفاده کند و به این ترتیب همان جواب 204 شما محاسبه میشود
حالا این روش هم حریصانه است چون باز جزو اولین فکرهایی که به ذهن میرسه!! درسته؟
Zamanian
Zamanian

پست  Movahedi الخميس 12 مارس 2009 - 7:08

سلام
آفرين، كاملا صحيحه، خيلي خوشحالم كه به جواب رسيدين cheers
پاسخ شما كاملا درست و كامل بود، فكر نمي كنم نياز به توضيح بيشتر باشه، ولي اگه براي دوستان ابهامي هست با كمال ميل مي پذيريم.اما راستش من خودم نفهميدم از چه ديدگاهي به اين نتيجه رسيده كه بايد اختلاف رو حساب كرد Question scratch در برداشت اول سخته به اين ايده رسيد Idea
ولي در هر حال قبل از اينكه پرونده پرسش 3 هم بسته بشه بايد بگم سؤالي كه مطرح شد از سؤالات مرحله اول نهمين دوره المپياد كامپيوتر بود، اما وقتي سؤالات رو نگاه مي كردم به نظرم اكثر سؤالات بيشتر شبيه المپياد رياضي بود تا كامپيوتر Exclamation اين هم كه من پرسيدم از همه بيشتر به كامپيوتر مربوط بود، در هر حال براي باز شدن ذهن هم كه شده خوبه از اين نوع سؤالات هم مطرح شه.
منتظر سؤال بعدي هستيم.
موفق باشيد
Movahedi
Movahedi

پست  Zamanian الخميس 12 مارس 2009 - 13:08

سلام
دوست عزیز من نفهمیدم مشکل کجا بود؟ اون طور که یادمه شما گفته بودید راه حل یک مشکلی داره درسته؟
من تونستم کمک کنم؟
Zamanian
Zamanian

پرسش 3 Empty ؟

پست  david2007 الجمعة 13 مارس 2009 - 6:06

با سلام .
یه سوال ازخانم زمانیان داشتم ؟
چه چیزی رو با چه چیز منها کردید شد 3و4و5
؟

برای حل سوال من یه جدول کشیدم که همین کار منها رو هم انجام میده ولی چند تا کار دیگه میکنه ولی جدولش رو دارم کوچیک میکنم اگر تونستم راه حل داینامیکش رو اینجا میزارم .
به نظر من این مسایل که اینگونه مطرح میشه راه حل داینامیکی خیلی بهتر جواب میده تا حریصانه چون تو این مسله به صورت دستی هم میشه فهمید بعد از چند بار امتحان که منابع چگونه بایدد با حداقل هزینه پر شوند .
وقتی استاد درس حریصانه رو گفت من خیلی باهاش ور رفتم تا متوجه بشم که چی شد چون اصلا نصف بیشتر حرفای کتاب ها رو براساس تعریفی که دارند قبول نکردم (در مورد روش حریصانه )چون به هیچ وجه عمکلرد و الگوریتم های اون ها با حرفی که در مورد راه حل حریصانه میزنند هماهنگی لازم رو نداره . شاید اولش آدم فکر کنه خوب درسته ، ولی این اقایون همه شرایط رو در نظر نمیگیرن . مشکلاتی که وجود داره . بهر حال این چیزا باعث شد که مثالی در این مورد همون موقع بزنیم

یه کرم بخواد از جایی که هست یه مسیر روطی کنه و دوباره به اونجا برسه فرض کنید کرم داخل وسط کره شمالی زمین قرار گرفته و میخواد بره وسط کره جنوبی زمین و بعد دوباره برگرده ویا نه همونجا بمونه . کرم قصه ما همه طرف میتونه بره ( ولی همیشه دیر میرسه ) ولی میتونه برسه به جای خودش . برای این کار هیچ فکر کردنی نیاز نیست بکنه و باید خودش با غریضه خودش (راه انتخابی از بین راه حل ها یا به قولی اولین فکر که به ذهن برسه )انتخاب کنه ، اما به نظر شما چه راهی رو انتخاب میکنه . ؟
خوب اولین فکر که به ذهنش میرسه (چون اصولا یه کرمه ونگاهش به جهان بالاتر از خودش به اندازه ی یه کرمه وبیشتر از اون نیست ) مستقیم به راه میافته و هر جا که چاله ایی دید راهش رو کج میکنه حالا اگر این کرم خیلی باهوش نباشه تو اون چاله هم می افته (هوش مهم نیست ، این ایی کیو است که مهم می باشد )
خوب بیاد در ابتدا فرض کنیم کنیم این کرم باهوشه و میتونه تمام چاله ها رو رد کنه و توش نیافته و به مقصد برسه . وقتی که اینجا میگیم این کرم تمام چاله ها رو رد کرد یعنی اینکه قانونی رو پشت راه حل حریصانه مون گزاشتیم و این با تعریف راه حل حریصانه کمی مشکل برام ایجاد کرد . خوب شاید بگید یه بار راست میره یه بار چپ میره ولی من میگم چرا هیچ وفت سعی نمیکنه از داخلش رد بشه چون باهوشه؟ خوب باهوش بودن هم که با تعریف حریصانه کمی مشکل داره . اگر قرار بود باهوش باشه دیگه چه نیازی به راه حل حریصانه داشت . به نقشه میزاشت جلوش و خودش بهتر ین راه رو انتخاب میکرد. کمی باهوشه ؟ خوب بازم مشکل داره فرض کنید این کرم به بن بست چپ و راست و جلو برسه به نظر شما چیکارمیکنه ؟ به عقب میره خوب اگر کمی هم باهوش باشه هیچ وقت خودش رو تو بن بست نمیزاره . و اصلا وارد این راه نمیشه . خوب من میگم اگر قرار باشه راه حل حریصانه برای این مسله انتخاب بشه باید کرم از چاله ها رد بشه یعنی هیچ گونه محدودیتی نباشه . درسته باید الگوریتم ما فانون مند باشه ولی این مسله رو با روش حریصانه حل نمیشه برای همین این همه مشکل داره . چون یک واقعیت این است که اگر بخوای از شمال به جنوب بره ساده ترین راه اینه که داخل همون چاله بیافته و تازه ازش بیرون نیاد و میتونه هر وقت احساس گرمایی که با کمی چرخش خودش کمان کوچکی ایجاد کنه وبه مسیرش ادامه بده . نمیدونم این مثالی که من زدم خودم ازش هیچی سر در نیاوردم . شما اگر سر درآوردید توضیح بدید برام .
بهر حال منظورم اینه که برای مسله بالا معلومه که باید چیکار کرد و اینه اولین فکر به نظر شما میره که میانگین بگیرد یا اختلاف منابع رو ایجاد کنید درسته حریصانه است و لی به خودی خود نوعی داینامیک بودن رو نشون میده . شما قانون مند کار کردید و مشکل کار اینجاست . به حال به مشکل هم برای داینامیک بودن داریم که جدول درستی براش باید رسم کنیم تا بشه بهش گفت داینامیک . من یه جدول کشیدم ولی کار میگره تا درستش کنم وشاید اصلا درست نشه .
ولی من قبول نمیتونم بکنم این مسله حریصانه است؟
از جواب خانم زمانیان هم ممنون
ولی اون گرافه چی شد کجا رفت چرا نیست . ؟
امیدوارم از این سوال ها باز بزارید ؟
نفر بعدی که میخوا د سوال بزاره .
از اونجا که باز هم 3 نفر دارند فعالیت میکنند یکی از ما سه نفر بزاره .
یاعلی
خدانگهدار

david2007

پست  Movahedi الجمعة 13 مارس 2009 - 9:42

Zamanian نوشته است:سلام
دوست عزیز من نفهمیدم مشکل کجا بود؟ اون طور که یادمه شما گفته بودید راه حل یک مشکلی داره درسته؟
من تونستم کمک کنم؟
سلام
ممنون از دقت نظر شما.
البته در بين صحبت هام هم اشاره كرده بودم به اينكه از چه ديدگاهي مي شه به اين نتيجه رسيد كه بايد اختلاف رو حساب كرد؟ و اينكه راه حل حريصانه چه كمكي به حل اين مساله كرد؟
در مورد صحبت هاي آقاي شعبان پور هم اگه راه حل دايناميكي شون رو ارائه بدن بيشتر متوجه مي شيم منظورشون چيه.
موفق باشيد
Movahedi
Movahedi

پست  Zamanian الجمعة 13 مارس 2009 - 14:00

سلام
در مورد اینکه از چگونه این فکر به ذهن میرسه باید بگم اگه شما هیچ گونه ذهنیتی راجع به درس الگوریتم نداشته باشید و فرض کنید این اتفاق در زندگی روزمره بیفتد چیکار میکنید؟ خب احتمالا حدس میزنید که اول اون منبعی که هزینه آن برای مصرف کننده از همه کمتر است انتخاب کنید ولی چون صورت مسئله خیلی پیچیده نیست و میشه اونو چندین بار با راه های مختلف حل کرد به این نتیجه میرسید که این راه نمی تونه درست باشه پس اگه یه کم فکر کنید متوجه میشید حتما ارتباطی بین این دو منبع وجود داره و حالا چرا باید هزینه ی انتقال سوخت به ازای هر لیتر برای هر مصرف کننده از منبع 1را از هزینه انتقال سوخت آن از منبع 2 کم کرد؟ چون دنبال حداقل هزینه هستید پس باید مصرف کننده ای از هر دو منبع استفاده کند که بین هزینه انتقال سوخت ان از دو منبع تفاوت چندانی وجود نداشته باشد، اگر منظورم رو نمیتوانم درست برسونم یک مثال میزنم: مثلا شما برای خرید کامپیوتر مطمئنا همه ی لوازم آنرا از یک فروشنده خریداری نمیکنید اگه دقت کرده باشید شما وقتی قطعات را جداگانه میخرید ارزون تر میشه . حالا چه ربطی داشت؟ عرض میکنم:
مثلا شما میخواهید مادربورد و cpu را بخرید. یک فروشنده مادر بورد های onboard که کارت صدا و کارت گرافیک رو اون نصب است را به همان قیمت مادر بوردهای onboard میدهد که فقط کارت صدا رو اون نصب شده یا بهتر بگم اگر شما یک کارت گرافیک خوتون روی اون نصب کنید قیمت ان تقریبا با قبلی یکی میشه ولی برای خرید cpu، cpu های نوع اینتل معمولا گران تر از بقیه انواع آن هستند پس حالا برای اینکه با حداقل هزینه یک کامپیوتر بخرید(توجه کنید اصلا اینجا کیفیت مهم نیست و فقط میخواهید هزینه کمتر بپردازید) چه میکنید؟ cpu را از مدلهای غیراینتلی میخرید ولی در مورد مادربورد برای شما تفاوت چندانی ندارد که کدام نوع را بخرید . در واقع توی ذهنتون تفاوت قیمت رو حساب میکنید و مسئله رو حل مینید.درسته؟
حالا این مسئله با مثال بالا 1 فرق کوچیک داره و اونم اینه که شما مجبورید یکی از مصرف کننده ها را انتخاب کنید که از هر دو منبع استفاده کند
پس اینجا هم توی ذهنتون یا رو کاغذ تفاوت قیمت رو حساب میکنید میبینید نسبت به بقیه کدوم مصرف کننده براش فرقی نمیکنه که مقداری سوخت از یک منبع و بقی اش رو از منبع دیگر بگیرد.
امیدوارم منظور رو رسانده باشم.

در مورد سوال اقای شعبان پور گراف یا جدول هیچ فرقی نداره با جدول بهتر هم حل میشه، ولی در مورد اون کرم باید بگم ما به عنوان انسان مسئله رو حریصانه حل میکنیم نه به عنوان یک کرم!! من اصلا نفهمیدم این کرم میخواست کجا بره هدفش چی بود؟!!
ولی در کل وقتی میگیم راه حل حریصانه است یعنی اگه این اتفاق برای شما بیفتد شما چه کار میکنید ؟ خاطرتون هست استاد رهنمون وقتی میخواستند این روش رو درس بدن یک مثال زدند که یک نفر در یک کلاس است و هیچ آشنایی با آنجا ندارد برای اینکه بیرون بره چی کار میکنه؟
جواب این بود که در کلاسو باز میکنه میره بیرون به همین سادگی!!
ولی از طرفی همیشه روش حریصانه ما رو به جواب نمیرسونه ولی اگه به جواب برسیم کوتاهترین زمان رو داره
در ضمن به نظر من مثالی که شما زدید بیشتر به روش backtraking مربوط بود تا حریصانه.درسته؟

موفق باشید
Zamanian
Zamanian

پرسش 3 Empty ///

پست  david2007 الجمعة 13 مارس 2009 - 14:32

سلام . back tracking که قکر نمیکنم چون کرم مسله ما به عقب نمیره . حتی ممکنه بره به هسته زمین برخوردکنه بسوزه ؟ در صورتیکه باهوش هم نباشه .
البته شما راست میگه ما باید از دید کرم نگاه نکنیم Cool باید از دید آدمیزاد نگاه کنیم . به این نکته توجه نکردم ولی اون کرمه در محیط غیر آشنا خیلی بهتر از آدمیزاد حریصانه عمل میکنه .
نمیدونم چجوری منظورم رو بیان کنم .
جدول با گراف فرق میکنه . گراف ممکنه توش حلقه ایجاد شه ولی جدول خیر (البته در دوبعد ) اما جدول من دوبعدی نبود که برای مسله بیان کردم . جدولی سه بعدی می باشد .
هنوز کامل نکردم انشالله کامل میشه
یاعلی خدا نگهدار

david2007

پست  Movahedi السبت 14 مارس 2009 - 14:12

سلام
با تشكر از دوست عزيز خانم زمانيان.
توضيحات مثل هميشه كامل و واضح بودند.درست فرموديد بايد در بين همه مصرف كننده ها آن مصرف كننده اي رو بيابيم كه اختلاف هزينه انتقال سوخت از دو منبع 1و2 در آن ماكزيممم باشد، بعد به اين مصرف كننده تا اندازه اي كه مي توان از منبعي كه هزينه كمتري براي انتقال داره اختصاص بديم و بقيه رو از منبع ديگر اختصاص بديم و همين كار رو ادامه بديم تا همه ي نياز مصرف كننده ها تامين بشه.در اين صورت هزينه اي كه بدست مياد حداقل هزينه ي ممكن خواهد بود.
موفق و پيروز باشيد.
Movahedi
Movahedi

پست  Zamanian السبت 14 مارس 2009 - 15:34

سلام
دوست عزیز خانم موحدی خوشحالم که این مسئله رو مطرح کردید ، امیدوارم از این دست سوالات باز هم مطرح بشود.
در مورد صحبت آقای شعبان پور باید بگم که درسته گراف با جدول فرق میکنه ولی منظور من در این مسئله خاص بود که هیچ دوری هم اتفاق نمی افتد واصلا گراف به حل مسئله کمک چندانی نمیکرد فقط یک دید میداد.
یک مسئله ای هم بود که باید بگم و اون اینکه خیلی بی انصافیه که بگیم در این تاپیک فقط 3 نفر فعالیت میکنند، تا آن جایی که من اطلاع دارم حدودا 5 تا 6 نفر فعالیت میکنند و این جدا از افرادی است که تاپیکها را دنبال میکنند.در هر صورت اگر این تاپیک فقط برای 1 نفر مفید باشد من ترجیح میدم بگم این تاپیک برای 1 نفر مفید بود نه اینکه فقط 3 نفر فعالیت میکنند.

در هر صورت با نزدیک شدن به ایام عید بهتر است مدتی این تاپیک تعطیل شود البته این به معنای این نیست که کسی سوالی نذاره اگر سوال خوبی پیدا کردید ما استقبال میکنیم، ولی طبیعتا فرصت پاسخ گویی باید بیشتر شود.

در هرصورت اگر سوالی مطرح شد تا بعد از تعطیلات میتوانید به آن پاسخ دهید.

ایام خوبی در پیش داشته باشید
Zamanian
Zamanian

پرسش 3 Empty ///

پست  david2007 الأحد 15 مارس 2009 - 7:32

سلام ..خسته نباشید .
نمیدونم چرا برداشت ها از حرفای من همش آپوزیت می باشد . منظورم این بود که 3 نفر فقط دارن فعالیت میکنن یعنی 3 نفر دارند مطلب میزارن . درست هشاید 100 نفر دنبال کنند ولی 3 نفر ...
بهر حال فکر کنم منظور یکی از دوستان این بود که این عید رو از گذاشتن سوال بیخیال بشیم .یا اگر بزاریم جواب نداره !!! Laughing
امیدوارم عید خوبی داشته باشید.
یاعلی
خدا نگهدار

david2007

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة