exam hard bud!!

exam hard bud!!

پست  your fri في الإثنين 26 يناير 2009 - 17:27

سلام
من این ترمی که گذشت طراحی الگوریتم رو با اقای رهنمون داشتم
البته از کجا معلوم ترم دیگه هم با ایشون بر ندارم!!!
میخواستم ببینم اگه کسی جواب سئوال 7و8 رو میدونه به من هم بگه
اخه من سر جلسه کلی دست و پا زدم تا حل کنم اما چیزی ازم در نیومد!!
ممنون میشم اگه کسی جواب بده

your fri
مهمان

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

/؟/

پست  david2007 في الخميس 29 يناير 2009 - 18:16

با سلام .. لطفا سوال ها رو بزارید اینجا .. ما که دست گل به آب دادیم ولی دوستان البته (هم دانشگاهیان ) می جوابند /

david2007

تعداد پستها : 126

خواندن مشخصات فردي http://haminazdki.blogfa.com

رد: exam hard bud!!

پست  your fri في السبت 31 يناير 2009 - 15:03

7.رابطه بازگشتی برای تعداد (*) های چاپ شده در الگوریتم زیر را بدست اورید
Void what(int n){
If(n>5){
For(j=1;j<5;j++)count<<'*';
what(n-3);count<<"***";what(n-7);what(n-3);
}
}
8.الگوریتم زیر بر گراف فاقد جهت همبند وزن داری اعمال میشود:"تا زمانی که گراف حلقه دارد یالی با بیشترین وزن را از گراف حذف کن .این کار را تا زمانی تکرار کن که حلقه ای وجود نداشته باشد".به نظر شما پس از اتمام الگوریتم چه چیزی تولید شده است؟دلیل خود را توضیح دهید.

your fri
مهمان

/?/

پست  david2007 في السبت 31 يناير 2009 - 17:09

سلام علیکم

سوال زیر رو که نوشتید من یه سوتی بزرگ دادم اونم اینکه یسری از کدهاش رو ندیدم (ای خدا )سوال 7 رومیگم کد هایی که در یک خط نوشته شد بود پشت سر هم رو فکر کردم کامنت هستند واستاد درباره خط توضیح داده .. چی بگم

اما حوابش این میشه البته فکر میکنما
if n<=5 then return 0
else
T(n)=2*T(n-3)+T(n-7)+7

انشالله که همینطور باشه و شاید هم نباشه ..
8.الگوریتم زیر بر گراف فاقد جهت همبند وزن داری اعمال میشود:"تا زمانی که گراف حلقه دارد یالی با بیشترین وزن را از گراف حذف کن .این کار را تا زمانی تکرار کن که حلقه ای وجود نداشته باشد".به نظر شما پس از اتمام الگوریتم چه چیزی تولید شده است؟دلیل خود را توضیح دهید.

افف: اگر فرض کنیم که گراف ما 5 گره دارد و ما بر روی 3 گره خود 3 یال هموزن داشته باشیم مثلا وزنشان 1 باشد .. و از یکی از این گره ها یالی به گره بیرون این چرخش ایجاد شده به وزن 5 و یالی دیگر هم به گره پنجم باوزن 6 بزنیم .. چون یک چرخش داریم پس یال 5 حذف میشود و سپس یال با وزن 6 حذف میشود و سپس برنامه میماند که کدامیک از یک ها را حذف کند که البته چرخش باقی مانده ودست نمیخورد
اما فرض دوم بر این است که یک یال از آن حلقه وزنی داشته باشد به طور مثال به اندازه 4 .. یعد از حذف یال های 5 و 6 بدلیل وجود حلقه ایی به وزن های 1 و 1 و 4 مجبوریم که در مرحله سوم حذف یال به وزن 4 را حذف کنیم بدین ترتیب حلقه بی نهایت هم نداری. می ماند دو یال به وزن یک و چون حلقه ایی نداریم این دیال باقی می مانذد . ولی این گراف به وجود آمده شبیه به هیچ چیز نیست .. دیگر همین .. ما همین را نوشتیم

البته استاد عزیز این سوالات رو خودشون مطرح کردند و خوبیه این استاد اینه که اگر جوابی معقول باشه نمرش رو میده .. البته اگر نمره اضافه نمیکرد من که می افتادم شما که مهمان هستید و نیافتادید حداقل نمره خود را بگوید تا برویم اسمتان را در بیابیم Laughing
البته این سایت افراد دیگری برای جوابگویی داره ولی الان موقع انتخاب واحد شده هیچکی نمید یا اینکه ...

سخنی نیست جز کامیابی دوستان

david2007

///

پست  david2007 في السبت 31 يناير 2009 - 17:12

البته برای مثال هفت فقط رابطه ی بازگشتی رو نوشتم که تازه باید مقدار n رو دربیارد که با چه تابعی رشد میکنه . و هنوز کامل نشده که بدست آوردنش هم آسونه
و. داخل جزوه استاد بود .. نمیدونم چرا سر امتحان گفتم استاد چه سوال آسونی رو داده بود ( من فقط 3 خط از کد رو دیدم !!!)

david2007

پست  your fri في الأحد 1 فبراير 2009 - 15:36

سلام
راستش من هنوز نمیفهمم جواب سئوال 7 چطور محاسبه شده
در مورد سئوال 8 هم من فکر میکنم در نهایت درخت پوشا با حداقل هزینه حاصل میشه اما نمیدونم گراف رو چطوری باید تصور کنم.
فرضی هم که شما کردید و یکی یکی یال هارو حذف کردید متوجه نمیشم با چه ذهنیتی پیش میره
و اما راجع به نمره your friend عزیز!!
اول بگم که متاسفانه استاد نمره ای به من اضافه نکردن و اصلا نفهمیدم اضافه کردن نمره بر چه اساسی بود...
مگه شما فکر نمیکردید تو این دانشگاه دوست پیدا نمیشه؟پس دونستن اسم من به چه دردتون می خوره؟؟...

your fri
مهمان

/?/

پست  david2007 في الأحد 1 فبراير 2009 - 17:18

با سلام .. سوال هفت که هنوز محاسبه نشده فقط احتمال میدم رابطه ایی که بدست آوردم رابطه بازگشتی باشه .تازه باید شروع کرد به درآوردن فرمول مستقیم تولید "*"

سوال هشت هم درختی رو درنظر بگیرید که دارای 5 گره باشد . این 5 گره دارای 3 یال با وزن یک هستند که یک چرخش ایجاد میکنه .. حالا دو یال دیگر هم داریم که وزنشون بیشتر از یک میباشد . برنامه تا وقتی چرخه برقرا باشد شروع به کار میکنه و دویال با وزن بیشتر رو حذف میکنه اینجوری دوگره داریم که به هیچ جا یال ندارند و یک چرخه داریم که حلقه می مونه کدوم رو حذف کنه و اگر فرض کنیم یدونه از این یال های چرخه هم حذف بشه من نمدیونم این چه گرافی که تولید میشه ..

نه اضافه کرده اند.. من که مطمن هسام چون یه منبع موثق گفته . در ضمن گفتیم این مهمان این سایت کیست که ناشناس میره ومیاد . امیدوارم که پاس کرده باشید انشالله . روزگار به کام .

david2007

پست  your fri في الإثنين 2 فبراير 2009 - 17:27

سلام
به نظر حرفتون منطقی میاد اما من فکر میکنم استاد شرایط خاصی رو واسه حذف یال ها در نظر گرفته بودن اما تو برگه امتحان مطرح نکردن!!
مثلا ممکنه تو ذهنشون این طور بوده که :"تا زمانی که گراف حلقه دارد یالی با بیشترین وزن را از گراف حذف کن اما نه هر یالی و بلکه از بین یال هایی که ایجاد حلقه کردن و بیشترین وزن رو دارن حذف کن...!"
اگه دوستان ذیگه جوابی داشته باشن ممنون میشم

your fri
مهمان

/؟/

پست  david2007 في الإثنين 2 فبراير 2009 - 18:03

سلام . شاید شما راست بگید و ستاد اینجور ی فکر کرده باشد از استاد رهنمون این کارا بعید نیست . یه چیز دیگه هم هست ما همیشه بر طبق نظر من در آخر میرسیم به دو یال که این دویال رو نمیشه از بین برد Laughing
در ضمن اینجا فقط من هستم که جواب میدم . هم دانشجویان عزیز برای دانش آینده و گرفتن آن با اساتید محترم این یونی تلاش میکنند . دیگه کسی اینجا نمیاد. اینجا سوت و کور می باشد .. یه هفته دیگه بگزره اینجا میشه خانه ارواح منم میشم روح سرگردانش Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow . ..

david2007

بازگشت به بالاي صفحه